26. ročník

počítačové soutěže pro ZŠ

11. 11. 2020

Archiv posledních ročníků


Z ohlasů na soutěž:

Jsem velice rád že jste se ujali organizace takové "masové" soutěže. Vydržte i nadále.

ZŠ Hradec Králové, M. Horákové


Chtěl bych Vám poděkovat za Vaše uznání mé práce, velmi mne potěšilo. O tvorbu WWW se zajímám již několik let. Začínal jsme s návody v časopise ABC. V současné době se zajímám hlavně o webdesing (HTML, CSS, ASP.NET, aj.), objektové programování (C#,) a o modelování UML. Vzhledem k mým zájmům jsem si SPŠE Pardubice vybral ke svému dalšímu studiu. Svoje současné stránky ještě vytvářím, již jsem si koupil i doménu. Rád jsem se zúčastnil této soutěže, kterou vaše škola zorganizovala.


Účast pro nás byla velkým přínosem, protože jsme konečně narazili na soutěž, která odpovídá záměrům naší školy s rozšířenou výukou informatiky a výpočetní techniky. V loňském roce jsme se po zvážení nepřihlásili do okresní Počítačové olympiády, protože testuje převážně zručnost žáků v počítačových hrách, což není v souladu s učebním plánem naší školy, který je postaven tak, aby v 6. ročníku žáci zvládli ovládání počítače v operačním systému Windows 2000 a 2003 a textové editory - NotePad, WordPad, MS Word, v 7. ročníku MS Excel, Zoner Callisto, v 8. ročníku MS Access a MS PowerPoint, v 9. ročníku tvorba webových stránek a programování. Navíc jsem v Pardubicích v této krajské soutěži ocenila porotu složenou z odborníků firmy COMFOR, profesionálních grafiků a učitelů střední a odborné školy. Tím více si vážím výsledků výše jmenovaných žáků.


Soutěž se nám velice líbila, jsme rádi, že můžeme porovnat síly s ostatními žáky jiných škol :-) Budeme se těšit na další ročník!

ZŠaMŠ Tatenice